درباره

رویال آیسینگ ( Royal Icing ) از کرم‌های پرکاربرد است که برای تزیین بیسکوییت، تزیین کیک و کاپ کیک، قند‌های تزیینی و... استفاده می‌شود.ماده اصلی در تهیه رویال آیسینگ سفیده تخم مرغ و پودر شکر است و در مجاورت هوا سریعا خشک می‌شود. لذا، پس از اینکه بیسکوییت‌ها را تزئین کردید مانند خود بیسکوییت سفت و ترد می‌شود و برعکس کرم‌های دیگر به دلیل عدم وجود کره یا خامه در ساختار آن، نیازی به نگهداری در یخچال ندارد و می‌توانید به مدت طولانی در ظرف در بسته و در جای خشک از آن نگهداری کنید.

زمان مورد نیاز
۳۰ دقیقه
میزان سختی
آسون
برای چند نفر
برای32نفر
کالری
70

مواد مورد نیاز

  • ۲ عدد سفیده تخم مرغ
  • ۱ پیمانه پودر قند
  • ۱/۸ قاشق چایخوری کرم تارتار
  • ۱/۸ قاشق چایخوری اسانس وانیل
  • ۲ قطره رنگ خوراکی صورتی

حالا چطوری بسازیش

آموزش رویال آیسینگ گام 1ام
پس از پخت کوکی ها نوبت به مرحله زیبایی بخشیدن به آن ها میشه. ابتدا پودر قند را از الک ریز رد میکنیم وسپس سفیده تخم مرغ را هم میزنیم تا کف کند پودر شکر، وانیل و کرم تارتار(در صورت در دسترس نبودن می توان از آب‌لیمو تازه استفاده کرد) را به آرامی به سفیده اضافه میکنیم و به هم زدن ادامه میدهیم تا کرمی صاف و یکدست حاصل شود.
آموزش رویال آیسینگ گام 2ام
1/2 آیسینگ را جدا میکنیم و درون قیف جدا گانه میریزیم. به مقدار باقی مانده آیسینگ یک 1 قاشق چایخوری آب و رنگ مورد نظر را اضافه میکنیم و سپس درون قیف میریزیم. ابتدا با ماسوره ریز و با آیسینگ سفت تر دور کوکی را می پوشانیم.
آموزش رویال آیسینگ گام 3ام
و سپس ماسوره درشت تر و با آیسینگ شل تر وسط کوکی را می پوشانیم. نکته درصورت نریختن آیسینگ درون قیف ممکن است در مجاورت هوا به سرعت خشک شود . لذا، در هنگام کار با آیسینگ بهتر است سطح ظرف حاوی آیسینگ را با سلفون و یا پارچه بپوشانید تا در حین تزیین خشک نشود.
آموزش رویال آیسینگ گام 4ام
نوش جان :-)

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...