درباره

هالووین یکی از جشنهای سنتی مغرب‌زمین است که مراسم آن در شب ۳۱ اکتبر (نهم آبان) بر‌گزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب لباس‌های عجیب و غیرمرسوم می‌پوشند و کودکان برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. جشن هالووین بیشتر در کشورهای آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا مرسوم است. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند. یکی از نمادهای هالووین یک کدوتنبل توخالی است که برای آن دهان و چشم به صورتی ترسناک درآورده شده و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل به آن جلوه‌ای ترسناک داده می‌شود.به همین بهانه برای هموطنان مسیحی مان دسرهایی متناسب با این جشن گردآوری کرده ایم. کاپ کیک یکی از خوشمره ترین انواع شیرینی هایی است که علاوه بر طعم فوق العاده که دارد به دلیل دارا بودن مدل هایی متنوع، برای پذیرایی از میهمانان تان در جشن هالووین بسیار مناسب هستند.

زمان مورد نیاز
۲۰ دقیقه
میزان سختی
متوسط
برای چند نفر
برای24نفر
کالری
190

مواد مورد نیاز

  • ۱۵۰ گرم کره
  • ۲ ۱/۲ پیمانه پودر قند
  • ۲ پیمانه چیپس شکلات
  • ۴۸ عدد ترافل چشم
  • ۲ قاشق چایخوری اسانس وانیل

حالا چطوری بسازیش

آموزش کاپ کیک عنکبوتی گام 1ام
کاپ کیک را مطابق آموزش هایی که درون سایت موجود هست می توانید .انتخاب کنید و درست کنید ابتدا برای رویه کاپ کیک کره و اسانس وانیل را به مدت 2 دقیقه هم میزنیم و سپس پنیر ماسکارپونه و پودر قند را باهم مخلوط میکنیم و پس از مخلوط شدن کامل درون قیف میریزیم در فریزر تا هنگامی که نیاز شود نگه می داریم.
آموزش کاپ کیک عنکبوتی گام 2ام
شکلات را به روش بن ماری ویا درون ماکروویو آب میکنیم و درون قیف میریزیم.
آموزش کاپ کیک عنکبوتی گام 3ام
سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و سپس ابتدا تنه و بعد دست و پا عنکبوت را می کشیم و بلافاصله چشم ها را بر روی سر عنکبوت قرار می دهیم و ترافل هارا به صورت نا منظم بر روی شکلات ها پخش میکنیم و به مدت 15 دقیقه درون فریزر ویا یخچال قرار می دهیم تا سفت شود. (در صورت موجود نداشتن ترافل چشمی می توان شکلات سفید را ذوب و به اندازه چشم بر روی کاغذ مومی پایپ کرده و برای قسمت سیاهی چشم هم از شکلات سیاه استفاده کرد)
آموزش کاپ کیک عنکبوتی گام 4ام
مخلوط پنیر ماسکارپونه را درون قیف میریزیم و به صورت عمودی بر روی قیف پایپ میکنیم و سپس عنکبوت هارا بر روی آن قرار می دهیم. هالووین خوش بگذره نوش جان :-)

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

پودر قند 1 کیلوگرمی
۱۰۵۰۰ تومان

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...