درباره

میان وعده ای مناسب و پر انرژی برای دانش آموز های عزیز

زمان مورد نیاز
۳۵ دقیقه
میزان سختی
متوسط
برای چند نفر
برای30نفر
کالری
240

مواد مورد نیاز

  • ۲ پیمانه آرد
  • ۲ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
  • ۱/۲ قاشق چایخوری نمک
  • ۱ پیمانه کره
  • ۱/۲ پیمانه شکر
  • ۴ پیمانه نارگیل خرد شده
  • ۶۰۰ گرم کارامل
  • ۳۰۰ گرم شکلات تخته ای

حالا چطوری بسازیش

آموزش شیرینی کارامل با رویه نارگیل گام 1ام
فر را به مدت 15 دقیقه با حرارت 165 درجه سانتی گراد روشن میکنیم. کره نرم شده و شکر را درون هم زن 3 دقیقه هم میزنیم سپس آرد، بیکینگ پودر ونمک را 2 مرتبه الک میکنیم درجه همزن را کاهش می دهیم و به آرامی ترکیب آرد را اضافه میکنیم. آنقدر هم میزنیم تا مخلوط شوند( خمیر را زیاد هم نزنید وگرنه بعد از پختن دانه های درشت در آن دیده می شود) کف یک ظرف مخصوص فر فلزی 22 در 32 سانتی متری را با کاغذ روغنی می پوشانیم به صورتی که لبه های آن آویزان باشد. خمیر را داخل ظرفی که آماده کرده ایم میریزیم و آن را فشار می دهیم تا به صورت یک لایه در بیاید. شیرینی را 15 تا 18 دقیقه تا کمی طلایی شود در فر می گذاریم. قالب را روی یک توری قرار می دهیم تا کاملاً خنک شود.
آموزش شیرینی کارامل با رویه نارگیل گام 2ام
دمای فر را بر روی حرارت 177 درجه سانتی گراد میگذاریم. نارگیل را داخل یک سینی فر که کف آن کاغذ روغنی پوشانده ایم میریزیم. . آن را 10 دقیقه تا زمانی که بو داده شود در فر میپزیم و گاهی هم میزنیم تا مطمئن شویم که یکدست قهوه ای می شوند و نمی سوزند. نارگیل بو داده را از فر بیرون می آوریم و کنار می گذاریم تا خنک شود. سس کارامل(آموزش تهیه سس کارامل در مجموعه پیشنیاز های قنادی می باشد) را به روش بن ماری رقیق میکنیم و آن را در یک کاسه بزرگ با نارگیل بو داده مخلوط میکنیم.
آموزش شیرینی کارامل با رویه نارگیل گام 3ام
بلافاصله مخلوط نارگیل را روی شیرینی خنک شده پخش میکنیم و به سمت پایین فشار می دهیم تا به خورد شیرینی برود. باید سریع این کار را انجام داد زیرا مخلوط کاراملی به سرعت سفت می شود و اگر سفت شود دیگر جذب شیرینی نمی شود. پس از پخش کردن می گذاریم شیرینی کاراملی 30 دقیقه در دمای اتاق بماند.
آموزش شیرینی کارامل با رویه نارگیل گام 4ام
با استفاده از لبه های کاغذ روغنی شیرینی را از قالب بیرون می آوریم و روی یک تخته قرار می دهیم . شیرینی را به سه برش عمودی و 10 برش افقی تقسیم می کنیم تا 30 تکه شیرینی 5 در 2.5 سانتی متری داشته باشیم. شکلات تلخ را در یک قابلمه دوجداره یا ماکروویو آب می کنیم . انتهای هر کدام از تکه شیرینی ها را در شکلات می زنیم و آنها را در یک سینی فر که با کاغذ روغنی پوشاندهایم قرار می دهیم . با یک چنگال چند قطره شکلات روی قسمت بالایی آنها میریزیم. می گذاریم شیرینی ها بمانند تا شکلات کاملاً سفت شود.
آموزش شیرینی کارامل با رویه نارگیل گام 5ام
نوش جان :-)

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...