درباره

باسلوق با میوه به با طعم و رنگ خوبی که دارد انتخابی عالی برای تنقلات و پذیرایی است. این باسلوق جزو شیرینی های سنتی کشورهای اروپای شرقی است. با ماندگاری طولانی

زمان مورد نیاز
۲ ساعت ۰ دقیقه
میزان سختی
آسون
برای چند نفر
برای36نفر
کالری
52

مواد مورد نیاز

  • ۱۲ عدد به
  • ۱/۴ پیمانه آب
  • ۱/۴ پیمانه آب لیمو
  • به مقدار لازم شکر

حالا چطوری بسازیش

آموزش باسلوق به گام 1ام
به را بشویید، پوست بکنید و چهارقاچ کنید. به های خرد شده را همراه با 1/4 فنجان آب و 1/4 فنجان آب لیمو داخل قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید.
آموزش باسلوق به گام 2ام
زمانیکه آب به جوش آمد حرارت را کم کنید و مدام هم بزنید. میوه های به را بپزید تا زمانیکه کاملا نرم و شبیه پوره شوند.
آموزش باسلوق به گام 3ام
به های نرم شده را با استفاده از همزن برقی یا دستی کاملا له کنید تا پوره ای نرم و یکدست حاصل شود. راه دیگر آنست که پوره به را داخل صافی ریزی بریزید تا تفاله های آن جدا شود.
آموزش باسلوق به گام 4ام
به ازای هر 1 فنجان پوره 1 فنجان شکر داخل یک ماهیتابه بریزید و روی حرارت کم قرار دهید. پوره به را مدام هم بزنید تا شکر کاملا آب شود و پوره غلیظ و چسبناک شود. رنگ پوره در این مرحله کم کم قرمز رنگ می شود.
آموزش باسلوق به گام 5ام
پوره به را تا زمانی حرارت دهید که وقتی یک قاشق چوبی داخل آن می کشید رد قاشق باقی بماند و مایه باسلوق کاملا غلیظ شده باشد. رسیدن به این مرحله ممکن است تا 2 ساعت طول بکشد. در یک سینی کاغذ روغنی بیندازید و مایه باسلوق را بصورت داغ روی کاغذ بریزید و بطور یکنواخت پخش کنید. سپس یک کاغذ روغنی دیگر روی مایه قرار دهید و به آرامی با دست فشار دهید تا باسلوق پخش و مسطح شود.
آموزش باسلوق به گام 6ام
اجازه دهید باسلوق به یک شب در دمای محیط بماند تا خنک شود. سپس کاغذ روغنی بالایی را از روی باسلوق بردارید. سینی را روی سطح کار برگردانید و کاغذ زیری را نیز جدا کنید. با چاقو باسلوق میوه ای را به قطعات مربعی کوچک تقسیم کنید. حدود 36 تکه باسلوق خواهید داشت. تکه های باسلوق را روی یک کاغذ روغنی تمیز قرار دهید و اجازه دهید کاملا خشک شود. هرازچندگاهی باسلوق ها را برگردانید تا طرف دیگر نیز خشک شود.
آموزش باسلوق به گام 7ام
زمانی که باسلوق های میوه ای کاملا خشک شدند آن ها را در شکر دانه زیر بغلطانید و داخل کاغذ مخصوص قرار دهید، همچنین می توانید از پودر نارگیل برای تزئین آن ها استفاده کنید.باسلوق به را در ظرف دربسته تا 6 ماه می توانید نگهداری کنید.

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...