درباره

لازم نیست همیشه همه چیز را سخت بگیرید،میان وعده ای مغزی و سالم برای همه که به راحتی می توانید همه را راضی و خوشحال نگه دارید با یاد گیری این آموزش دیگه همیشه شکلات خوشمزه دارین.

زمان مورد نیاز
۳۵ دقیقه
میزان سختی
آسون
برای چند نفر
برای35نفر
کالری
120

مواد مورد نیاز

  • ۱/۲ پیمانه کره
  • ۱/۲ پیمانه خامه پرچرب
  • ۱/۴ پیمانه شربت ذرت
  • ۱ پیمانه شکر
  • ۴۵۰ گرم شکلات
  • ۲ قاشق چایخوری کره
  • ۱/۲ قاشق غذاخوری نمک دانه درشت

حالا چطوری بسازیش

آموزش کارامل با رویه شکلات گام 1ام
کف یک قالب نان به اندازه ی 12 در 22 سانتی متر را کمی روغن مالیده و سپس یک تکه کاغذ روغنی که کف آن را بپوشانید و در کناره ها تا 2.5 سانتی متر بالا بیاید اندازه بگیرین و ببرین. سپس کاغذ روغنی را هم کمی چربکرده و کف ظرف قرار دهید.
آموزش کارامل با رویه شکلات گام 2ام
کره را به 8 قسمت برش می دهید سپس در یک کاسه ی کوچک مناسب ماکروویو با خامه پرچرب مخلوط کنید. 1 تا 2 دقیقه در ماکروویو گرم شود و کره آب شود. مخلوط را کنار بگذارین .
آموزش کارامل با رویه شکلات گام 3ام
در یک روغن دان کوچک آب و شربت ذرت را مخلوط کنید. سپس شکر را اضافه کنید حالا با یک قاشق به آرامی شکر را در آب و شربت ذرت هم بزنید تا خیس بخورد. ظرف را روی حرارت متوسط گرم کنید تا شکر به جوش بیاید. سپس 1 دقیقه در ظرف را بگذارید. این کار باعث می شود بخار داخل ظرف جمع شود به این ترتیب هر دانه ی شکری که به لبه های ظرف چسبیده باشد آب می شود و داخل شکر جوشان می افتد.
آموزش کارامل با رویه شکلات گام 4ام
در ظرف را بر دارید و یک دماسنج آب نبات را از کناره ی روغن دان داخل آن قرار دهید. سپس شکر را 5 تا 10 دقیقه بپزید تا به دمای 320 درجه فارنهایت (160 درجه سانتی گراد) برسد. در این دما شکر در دور ظرف یک رنگ کهربایی روشن پیدا می کند. لحظه ای که شکر به دمای 320 درجه فارنهایت (160 درجه سانتی گراد)رسید، با دقت 1/8 مخلوط کره و خامه را بریزید و با پایه ی دماسنج آب نبات آن را هم بزنید و مخلوط کنید. این کار را با بقیه ی مخلوط کره و خامه تکرار کنید. هر مرتبه 1/6 آن را اضافه کنید. وقتی مخلوط کره و خامه را اضافه می کنید شکر به شدت حباب می کند. پس با احتیاط و به آرامی اینکار را انجام دهید تا مخلوط در حال حباب کردن به لبه های ظرف نپاشد. 5 تا 10 دقیقه دیگر به پختن ادامه دهید تا کارامل به دمای 240 درجه فارنهایت (115 درجه سانتی گراد) برسد. در این دما کارامل نرمی به وجود می آید. اگر می خواهید کارامل سفت تر باشد دما را تا 245 درجه فارنهایت (118 درجه سانتی گراد) بالا بیاورید. لحظه ای که کارامل به دمای مورد نظرتان رسید آن را در قالب نانی که آماده کرده اید بریزید. سپس بگذارید 3 ساعت و نیم بماند و خنک شود.
آموزش کارامل با رویه شکلات گام 5ام
با یک چاقوی بزرگ شکلات را به تکه های کوچک برش دهید. 1/3 فنجان از شکلات ها را جدا کنید و کنار بگذارید. سپس باقی شکلات ها را در یک ظرف مناسب مایکروویو قرار دهید. سپس کره را اضافه کنید و به مدت 30 تا 45 ثانیه داخل مایکروویو قرار دهید. هم بزنید و این کار را تکرار کنید تا شکلات و کره آب شوند. هر 30 تا 45 ثانیه یکبار هم بزنید. زمانی که شکلات آب شد 1/3 فنجان شکلاتی را که برداشته بودید اضافه کنید و هم بزنید تا نرم و براق شود. با استفاده از دو چنگال هر تکه کارامل را در شکلات آب شده غوطه ور کنید سپس روی کاغذ مومی قرار دهید.
آموزش کارامل با رویه شکلات گام 6ام
روی هر کدام مقدار کمی نمک بریزید سپس بگذارید شکلات خنک شود و خودش را بگیرید.
آموزش کارامل با رویه شکلات گام 7ام
کارامل ها آماده سرو می باشد. ویا می توان کارامل ها را در پوشش پلاستیکی یا کاغذ مومی پیچیده و در یخچال ویا فریزر نگه داری کنید. نوش جان :-)

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...