درباره

تقریبا تمام کسانی که اهل درست کردن شیرینی هستن دوس دارن شیرینی زیبا تر وخوشمزه تری برای عزیزانشون و در مهمانی ها درست کنن تا مورد پسند همه واقع شود. ما توی این دستور، این را برای شما عزیزان فراهم کردیم تا شیرینی زیبا تر و خاص تری در مجالس و مهمانی های خود ارائه دهین.

زمان مورد نیاز
۱ ساعت ۱۰ دقیقه
میزان سختی
سخت
برای چند نفر
برای4نفر
کالری
180

مواد مورد نیاز

 • ۳ پیمانه آرد
 • ۱/۲ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
 • ۱/۲ قاشق چایخوری نمک
 • ۱ پیمانه کره آب شده
 • ۱ ۱/۳ پیمانه شکر
 • ۲ عدد تخم مرغ
 • ۵ قطره رنگ خوراکی قرمز
 • ۵ قطره رنگ خوراکی آبی
 • ۲ قاشق چایخوری اسانس وانیل

حالا چطوری بسازیش

آموزش فر فرهای رنگی شیرین  گام 1ام
در یک کاسه متوسط آرد، بکینگ پودر و نمک را الک کنید. در یک مخلوط کن کره را 2 دقیقه بزنید تا نرم و یکدست شود. شکر را اضافه کنید و 3 دقیقه بزنید تا مخلوط سبک و پفکی شود. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و بین اضافه کردن هر کدام بزنید سپس وانیل را اضافه کنید. مخلوط کن را خاموش کنید. آرد را اضافه کنید و بزنید تا مخلوط شوند. خمیر را از مخلوط کن بیرون بیاورید و به سه تکه ی مساوی تقسیم کنید. یکی از تکه ها را به شکل یک مربع 20 سانتی متری در بیاورید سپس محکم داخل پوشش پلاستیکی بپیچید و در یخچال قرار دهید. این خمیر قسمت سفید رنگ شیرینی را تشکیل می دهد.یکی از قسمت های باقیمانده خمیر را داخل مخلوط کن بریزید و سرعت مخلوط کن را روی پایین تنظیم کنید سپس رنگ قرمز خوراکی را قطره قطره اضافه کنید تا به رنگ قرمز مورد نظر خود برسید. خمیر قرمز را بیرون بیاورید و آن را به شکل یک مربع 10 در 10 در بیاورید و آن را محکم داخل پوشش پلاستیکی بپیچید و در یخچال قرار دهید. این خمیر قسمت قرمز رنگ شیرینی را تشکیل می دهد.کاسه را تمیز کنید تا رنگ قرمزی در آن باقی نماند.
آموزش فر فرهای رنگی شیرین  گام 2ام
تکه ی آخر خمیر را داخل مخلوط کن بریزید و سرعت مخلوط کن را روی پایین تنظیم کنید سپس رنگ آبی خوراکی را قطره قطره اضافه کنید تا به رنگ مورد نظر خود برسید. خمیر آبی را بیرون بیاورید و آن را به شکل یک مربع 10 در 10 در بیاورید و آن را محکم داخل پوشش پلاستیکی بپیچید و در یخچال قرار دهید. این خمیر قسمت قرمز آبی شیرینی را تشکیل می دهد. خمیر را 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. خمیر را از یخچال بیرون بیاورید و هر مربع را از قطر نصف کنید تا دو مثلث به دست بیاید. نصف هر رنگ خمیر را در پوشش پلاستیکی بپیچید و دوباره در یخچال قرار دهید. خمیر سفید را بین دو ورقه کاغذ روغنی قرار دهید و آن را به شکل یک مستطیل به ضخامت 3 میلی متر پهن کنید. خمیر قرمز را هم بین دو ورقه کاغذ روغنی قرار دهید و آن را به شکل یک مستطیل به ضخامت 3 میلی متر پهن کنید. خمیر آبی را هم بین دو ورقه کاغذ روغنی قرار دهید و آن را به شکل یک مستطیل به ضخامت 3 میلی متر پهن کنید.ورقه ی کاغذ روغنی رویی را از روی خمیر قرمزرنگ جدا کنید سپس ورقه ی کاغذ روغنی را از یک طرف خمیر سفید رنگ هم جدا کنید و با استفاده از ورقه ی باقیمانده خمیر سفید رنگ را روی خمیر قرمز رنگ قرار دهید. ورقه ی کاغذ روغنی را از یک طرف خمیر آبی رنگ هم جدا کنید و با استفاده از ورقه ی باقیمانده خمیر صورتی رنگ را روی خمیر سفید رنگ قرار دهید. سه لایه خمیر را خیلی آرام با هم پهن کنید تا یک اندازه شوند.از ضلع کوتاه تر مستطیل شروع کنید و خمیر را به صورت یک لوله ی کاملاً فشرده در بیاورید. مراحل پهن کردن و لوله کردن را برای خمیر های باقیمانده در یخچال هم تکرار کنید. لوله ها را در پوشش پلاستیکی بپیچید و 1 ساعت در یخچال قرار دهید. لوله های خمیر را از یخچال بیرون بیاورید و آنها را روی کابینت چند بار بغلتانید تا کاملاً گرد بمانند و یک طرفشان صاف نشده باشد. آنها را داخل لیوان های شیشه ای قرار دهید و 4 ساعت دیگر در یخچال قرار دهید.
آموزش فر فرهای رنگی شیرین  گام 3ام
وقتی برای پختن شیرینی ها آماده بودید، فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) داغ کنید و کف دو سینی فر را کاغذ روغنی بیندازید. خمیر را از یخچال بیرون بیاورید و هر لوله را به شکل حلقه های نیم سانتی متری برش دهید. دایره ها را به فاصله 5 سانتی متر از یکدیگر داخل سینی فر قرار دهید چون شیرینی ها موقع پختن بزرگتر می شوند. شیرینی ها را 9 تا 11 دقیقه تا زمانی که طلایی کمرنگ شوند در فر بپزید
آموزش فر فرهای رنگی شیرین  گام 4ام
سپس آنها را روی یک توری قرار دهید تا کاملاً خنک شوند.

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...