درباره

دونات نوعی از شیرینی است که در حالت سنتی آن در روغن سرخ می‌شود و از آن به عنوان یک مدل دسر خوشمزه استفاده می‌کنند. دونات‌ها معمولا از سرخ کردن خمیری تهیه شده از آرد و به شکل حلقه‌ای که وسط آن سوراخ است آماده می‌شود. برای طعم آن نیز از قند، شکلات یا شربت افرا استفاده می‌کنند.

زمان مورد نیاز
۲۰ دقیقه
میزان سختی
آسون
برای چند نفر
برای12نفر
کالری
177

مواد مورد نیاز

 • ۱ ۱/۴ پیمانه آرد
 • ۱/۲ پیمانه شکر
 • ۱ ۱/۴ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
 • ۱/۲ قاشق چایخوری اسانس وانیل
 • ۳/۴ قاشق چایخوری نمک
 • ۱/۲ پیمانه کره
 • ۱ عدد تخم مرغ
 • ۱ ۱/۲ قاشق غذاخوری کره آب شده

حالا چطوری بسازیش

آموزش دونات شکلاتی گام 1ام
فر را با 218 درجه سانتی گراد روشسن میکنیم و قالب مینی دونات ها را با اسپری روغن چرب می کنیم. در یک کاسه بزرگ، آرد، شکر، بکینگ پودر و نمک را با هم الک می کنیم. شیر، وانیل، تخم مرغ و کره آب شده را اضافه می کنیم و هم میزنیم تا کاملا مخلوط شوند.
آموزش دونات شکلاتی گام 2ام
هر قالب کوچک را تا 1/3 حجم آن را خمیر میریزیم. قالب را آرام روی کابینت می کوبیم تا حباب های هوا خارج شوند و خمیر یکدست شود.
آموزش دونات شکلاتی گام 3ام
دونات ها را 4 تا 6 دقیقه تا زمانی که روی آنها دست می زنید حالت فنری پیدا کند و فرو رفتگی در آن ایجاد نشود در فر می پزیم. پس از پخت دونات ها 5 دقیقه درون فر بمانند و پس از بیرون آوردن مدت 5 دقیقه میگذاریم خنک شوند تا به راحتی از قالب جدا شوند سپس روی یک توری خنک کننده می چینیم تا زمانی که رویه ی شکلات نوتلا را آماده می کنید خنک شوند.
آموزش دونات شکلاتی گام 4ام
در یک کاسه متوسط، نوتلا و خامه پر چرب را با هم، هم میزنیم تا مخلوط شوند. در صورت غلیظ بودن 1 تا 2 قاشق سوپخوری دیگر خامه اضافه میکنیم. روی هر یک از دونات ها را درون نوتلا فرو می بریم ببرید با یک قاشق روی آن را صاف می کنیم. سپس فوراً مغز آجیل خرد شده، مواد تزئینی یا نارگیل بو داده روی آنمی پاشیم.
آموزش دونات شکلاتی گام 5ام
دونات ما آمده سرو می باشد. نوش جان :-)

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

سمیه
دونه چند در میتث دونتتخا؟
سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ ۱۵:۴۱
سمیه
دونه ای چند در میاد دوناتها
سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ ۱۵:۴۲
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...