درباره

تقریبا تمام کسانی که اهل درست کردن کیک هستن دوس دارن کیکی زیبا تر وخوشمزه تری برای عزیزانشون و در مهمانی ها ارائه دهند تا مورد پسند همه واقع شود. ما توی این دستور این را برای شما عزیزان فراهم کردیم تا کیکی زیبا تر و خاص تری در مجالس و مهمانی های خود ارائه دهین. مطمئن باشین بعد از سرو مهموناتون دائما سراغشو ازتون می گیرن.

زمان مورد نیاز
۳۰ دقیقه
میزان سختی
آسون
برای چند نفر
برای16نفر
کالری
150

مواد مورد نیاز

 • ۱ بسته پودر رولت
 • ۱ عدد خامه قنادی
 • ۱۲ قاشق غذاخوری آب
 • ۴ عدد تخم مرغ
 • ۱ بسته ترافل شکری

حالا چطوری بسازیش

آموزش رولت صورتی گام 1ام
فرگازی را در دمای ۲۳۰ درجه سانتی گراد (فر برقی ۱۸۰ درجه) به مدت۱۵ دقیقه گرم می کنیم.برای پخت رولت قهوه ای رنگ احتیاج به گرمای زیاد در زمان کوتاه است.رنگ خوراکی، ۴عدد تخم مرغ ،۱۰۰میلی لیتر آب (۱۲ قاشق غذا خوری) و پودر رولت رادر ظرفی گود ریخته و به مدت حدود ۳ دقیقه با دور تند همزن مخلوط می نمایم تا خمیری سبک و پفکی بدست آید.
آموزش رولت صورتی گام 2ام
کاغذ روغنی ویا با فویل قالب را می پوشانیم. خمیر را در سطح کاغذ پهن می کنیم. بهتر است لبه های خمیر کاملا صاف شده و شکل مستطیلی بگیرد. نکته: توجه شود خمیر رولت باید بسیار نازک (حدود ۳ میلیمتر) در سینی فر ریخته شود. نباید ضخامت زیاد باشد زیرا در هنگام رول شدن می شکند سینی رادر طبقه بالای فر در دمای ۲۳۰ درجه به مدت ۱۰ دقیقه قرار می دهیم.
آموزش رولت صورتی گام 3ام
پس از اتمام پخت،سینی را از فر خارج کرده، کمی صبر می کنیم تا کاملا سرد شود.برای بهتر رول شدن نان رولت حاشیه خشک چهار طرف را با چاقو جدا نمایید.کاغذ روغنی را از پشت رولت به آرامی جدا می کنیم.اگر کاغذ روغنی به رولت چسبیده بود با دستمال مرطوبی به آرامی روی آن کشید و صبرمی کنیم تا رطوبت به خورد کاغذ رفته و کاغذ به راحتی جدا شود.در هنگام جا به جایی نان پخته شده مراقب باشید که نان پاره نشود بر روی یک پارچه مرطوب کمی پودر قند میریزیم و کیک را روی آن قرار می دهیم.سپس به آرامی رول میکنیم و به مدت 30 دقیقه درون پارچه می گذاریم.
آموزش رولت صورتی گام 4ام
خامه و دوقطره رنگ صورتی را با سرعت بالا 3 دقیقه هم میزنیم و به مدت 30 دقیقه درون فریزر می گذاریم و پس از گذشت 30 دقیقه درون ظرف گودی میریزیم و مقدار کمی از ترافل های شکری را به آن اضافه میکنیمسپس کیک را بر روی سطحی پهن کرده و خامه را روی کیک میریزیم و به مقدار دلخواه ترافل به آن اضافه میکنیم و به آرامی رول میکنیم.
آموزش رولت صورتی گام 5ام
پس از رول کردن شیرنی برای تزئین روی آن را می توان با خامه و ترافل شکری زین کرد.
آموزش رولت صورتی گام 6ام
نوش جان :-)

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

مهشيد صيادى
كاراتون عاليه ولى از اينكه بايد وارد سايت دست ساز شد مشكل ساز است چقدر على وبهتر مىشد وقتى هرپستى را كه مى گذاريد تمام توضىحات وفيلم همزمان باشه ، شما بيننده بيشترى خواهين داشت ضمناً از تمام زحمات شما تشكر مى كنم
پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۱۸ ۱۹:۱۴
دست ساز
خانوم صيادی سلام وقت بخیر در ابتدا لازم به ذکر که بگیم ممنونیم از پیشنهاد خوبتون تیم دست ساز سعی داره آموزش ها را با بهترین کیفیت و بیشترین تنوع برای شما هنر مندان عزیز ارائه بده به همین دلیل چه در اینستاگرام و چه در تلگرام برای گذاشتن آموزش به صورت مرحله به مرحله نمیتوان با کیفیت بالایی ارائه داد و اما در خصوص فیلم که فرموندین ممنونیم از پیشنهادتون تا چند وقت آینده این امکان به آموزش ها اضافه می شود. ودر آخر هم تشکر میکنم از شکیبایی شما
پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۱۸ ۲۳:۱۶
آرام
دست ساز جان فر من برقی هست وقتی میخوام رولت درست کنم خیلی خشک میشه ترک می خوره. بنظرتون باید چه کار کنم؟
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ ۲۲:۲۰
دست ساز
سلام وقتتون بخیر زمانی که از فرهای برقی استفاده می کنید دما را 5 تا 15 درجه بسته به ابعاد فرتون باید کاهش دهید. ضخامت خود رولت هم برای جلوگیری از ترک خوردن آن مهم هست.
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ ۲۲:۲۳
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...