درباره

کیک آتش فشان نوعی دسر شکلاتی است که در آن از شکلات در فرمول کیک استفاده شده و با قرار دادن خمیر در قالب مناسب و پخت آن در دما و زمان مناسب قسمتی از شکلات به صورت مذاب در وسط بافت کیک قرار گرفته و پس از خروج از فر و در هنگام سرو کیک به صورت گرم از وسط آن جریان پیدا می کند. این نوع از دسر طرفداران زیادی در اروپا و آمریکا داشته و به عنوان یک دسر لوکس شناخته می شود.

زمان مورد نیاز
۲۵ دقیقه
میزان سختی
متوسط
برای چند نفر
برای5نفر
کالری
215

مواد مورد نیاز

  • ۱ بسته بسته پودر کیک آتشفشان
  • ۲ عدد تخم مرغ
  • ۵۰ گرم کره
  • ۲ قاشق غذا خوری آب

حالا چطوری بسازیش

آموزش کیک آتش فشان  گام 1ام
فر را در دمای ۲۲۰ درجه سانتی گــراد فـر گــازی یا ۱۹۰ درجه سانتی گــراد فـــر برقی گرم کرده. 2 قاشق غذا خوری آب و ۵۰ گرم کره را روی شعله قرار دهید تا کره کاملا ذوب سپس ۲ عدد تخم مرغ،آب و کره ذوب شده را به محتوی بسته اضافه کرده و به مدت ۳ دقیقه کاملا با همزن مخلوط می کنیم.شود.
آموزش کیک آتش فشان  گام 2ام
خمیر را درون قالب های مخصوصی که در بسته قرار دارد به میزان مساوی پرکرده. .قالب ها را روی سینی قرار داده و درون فر می گذاریم. ( حدودا ۱۰ دقیقه) اگر کیک ها بیش از حد پخته شود، شکلات درون کیک ها جذب بافت شده و به بیرون جریان نمی یابد!
آموزش کیک آتش فشان  گام 3ام
کیک ها را از فر خارج کرده و ۵ دقیقه بگذارید تا کمی خنک شوند. دور قالب ها را کمی آزاد می کنیم، سپس بصورت برعکس درون ظرفی، خالی کرده و گرم سرو نمائید. زمانی کیک آماده است که وقتی از بالا نگاه میکنید مانند شکل (در وسط شکلات مایع و اطراف آن بافت کیک)باشد. بنابراین از دقیقه هشتم کنترل شود تا اگر آماده است، خارج و در غیر این صورت، ۱ دقیقه دیگر بپزد و این عمل را تا آماده شدن کیک تکرار کنید.
آموزش کیک آتش فشان  گام 4ام
پس از انجام تمام مراحل بالا شما یه کوه آتش فشان با گدازه شکلات دارین :-)

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...