درباره

شیرینی کشمشی یا کلوچه در زبان انگلیسی کوکی، نوعی شیرینی تخت است که برای اولین بار در جهان در قرن هفتم میلادی در سرزمین پارس پخته شد.پس از فتح اسپانیا توسط مسلمان ها دانش پخت آن به اروپا و غرب منتقل شد. یکی از انواع آن که در ایران طرفداران زیادی دارد، شیرینی کشمشی است که در بین اقوام مختلف ایرانی به عنوان یک شیرینی سنتی شناخته می شود که در مناسبت های مختلف پخته می شود.

زمان مورد نیاز
۳۵ دقیقه
میزان سختی
آسون
برای چند نفر
برای12نفر
کالری
60

مواد مورد نیاز

  • ۱ بسته پودر شیرینی کشمشی
  • ۱۰۰ گرم کره
  • ۲ عدد تخم مرغ

حالا چطوری بسازیش

آموزش شیرینی کشمشی گام 1ام
فر را روشن کرده و در دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد فرگازی یا ۱۸۰ فر برقی گرم کنید.نکته:جهت سهولت در اختلاط مواد،کره را در دمای اتاق قرار دهید تا کمی نرم گردد، از ذوب کردن کره روی گاز خودداری کنید. محتویات بسته، با ۱۰۰ گرم کره را به کمک دست یا چنگال در ظرف گودی مخلوط کرده تا کره با پودر خوب مخلوط گردد و سپس ۲ عدد تخم مرغ و مواد داخل ظرف را با چنگال هم زده تا خمیر یکدست حاصل شود
آموزش شیرینی کشمشی گام 2ام
کاغذ روغنی را داخل سینی فر قرار داده و خمیر را با فاصله زیاد و به اندازه یک قاشق غذاخوری روی کاغذ قرار می دهیم و سینی را درون فر به مدت ۱۵ دقیقه در دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد فرگازی (۱۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد در فر برقی)گذاشته.حتما خمیر کشمشی را با فاصله زیاد از هم قرار دهید چون در اثر حرارت پهن شده و بهم می چسبد.
آموزش شیرینی کشمشی گام 3ام
در پایان شیرینی ها را بعد از خنک شدن تزئین و میل می کنیم.

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

فاطمه
عالی بود
دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ ۱۶:۵۶
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...