درباره

شیرینی نخودچی یکی از شیرینی های سنتی قزوین است و از معروفترین شیرینی های ایرانی است

زمان مورد نیاز
۴۰ دقیقه
میزان سختی
آسون
برای چند نفر
برای30نفر
کالری
26

مواد مورد نیاز

  • ۱ بسته پودر شیرینی آرد نخودچی
  • ۷۵۰ گرم کره
  • ۵ قاشق غذاخوری روغن

حالا چطوری بسازیش

آموزش شیرینی آرد نخودچی گام 1ام
فر را ۱۵ دقیقه قبل روشن کرده و در دمای ۱۸۰ درجه قرار داده تا گرم شود. کل محتوای داخل بسته را در ظرفی میریزیم و ۷۵ گرم کره و ۵ قاشق غذاخوری روغن مایع را به آن اضافه میکنیم. خمیر را با دست ورز داده تا جمع شود و دیگر به دست نچسبد و کاملا به صورت گرد درآید تا زمانی که بتوان به راحتی تکه ای از خمیر را جدا کرد.
آموزش شیرینی آرد نخودچی گام 2ام
خمیر را روی سطحی مسطح قرار داده و به کمک وردنه آن را باز میکنیم تا به قطر حدودا ۰٫۵ سانتی متر برسد. به دلیل لطیف بودن خمیر امکان دارد خمیر از کناره ها ترک بخورد که این امر طبیعی است و در مراحل بعدی باقیمانده خمیر جمع شده و دوباره وردنه می خورد
آموزش شیرینی آرد نخودچی گام 3ام
خمیر وردنه خورده را به کمک قالب های درون جعبه قالب میزنیم و درون سینی که کاغذ روغنی گذاشته ایم قرار می دهیم. جهت قالب زدن از یک طرف خمیر باز شده قالب بزنید( همانند شکل) و خمیر قالب زده را بدون بلند کردن قالب روی کاغذ به سمت بیرون بکشید و با کمک انگشت اشاره درون سینی قرار دهید.
آموزش شیرینی آرد نخودچی گام 4ام
خمیر وردنه خورده را به کمک قالب های درون جعبه قالب بزنید و درون سینی که کاغذ روغنی گذاشته اید قرار دهید. جهت قالب زدن از یک طرف خمیر باز شده قالب بزنید( همانند شکل) و خمیر قالب زده را بدون بلند کردن قالب روی کاغذ به سمت بیرون بکشید و با کمک انگشت اشاره درون سینی قرار دهید.

هرچی لازمه رو از ما تهیه کنید

اگه هر سوالی دارین خیلی راحت از اینجا با ما تو تلگرام در میون بذارین

نظر کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است
ثبت نظر شما هم نظرتون رو اینجا بزارین ..مثلا اگه سوالی دارین یا نکته ای...